China Hot Selling 4 vacuum handles work cryotherapy body slimming cryolipolysis machine factory and manufacturers | Medbeauty

Топла Продажба 4 вакуум рачки работа криотерапија тело слабеење cryolipolysis машина

Краток опис:

Specification                                        Model name Coolmax 4S Cryolipolysis temperature 5℃ to -10℃ adjustable Heat temperature About 40 centi-degree Vacuum -100KPa Vacuum mode 4 modes for different cellulite PDT wavelength 650nm Machine Display 10.4 inch touch screen Handle Display 3.5 inch touch screen Power supply 110V-120V/220V-240V, 50/60Hz Gross Weight 70KG Packing size(wooden box) 118*66*67cm Introduce: As triglyceride in fats will be converted i...


детали за производот

Видео

Тагови производ

спецификација                                       

име на модел Coolmax 4S
температура Cryolipolysis 5 ℃ до -10 ℃ прилагодливи
топлина температурата Околу 40 centi степен
вакуум -100KPa
режим вакуум 4 начини за различни целулитот
PDT бранова должина 650nm
Покажи машина 10,4 инчен екран на допир
Покажи рачка 3,5 инчен екран на допир
Напојување 110V-120V / 220V-240V, 50 / 60Hz
Бруто тежина 70kg
Големина на пакување (дрвена кутија) 118 * 66 * 67cm

Воведување:
Како триглицериди во масти ќе биде претворена во солидна особено ниски температури, што го користи напредна технологија за ладење селективно да цел масти испапчен и да ги елиминираат масните клетки преку graual процес кој нема да му наштети на околните ткива. Кога масните клетки се изложени на особено coolingtemperature, тие предизвика процес на природна отстранување дека постепено се намалува дебелината на масти слоеви. И масните клетки во treatmental област постепено се елиминира преку процесот Норма метаболизмот на телото, со цел да се елиминираат несаканите масти.

Користете чекор:
1. Вклучете ја машината. Тогаш ќе видите на екранот на, како што следува
2.Large Cryolipolysis рака парче: Комбинација на cryolipolysis, вакуум и фотон Динамик.
Фати парче cryolipolysis на држачот на десната страна, а потоа вметнете го во штекер кул.
3.Medium Cryolipolysis рака парче: Комбинација на cryolipolysis, вакуум и фотон Динамик.
Фати парче cryolipolysis на држачот на левата страна, а потоа вметнете ја во кул M socke.
Cryolipolysis Рака парчиња со екран на допир:
4.Suction итни случаи стоп Switch:
Таа е наменета за контрола на функција на вакуум, притиснете го за ослободување на сите вшмукување (ве молиме прашајте го вашиот пациенти да се земе во текот на лекувањето на cryolipolysis, ако секој случај, тогаш тие. може да го притиснете torelease сите вшмукување) .Insert го во штекер за итни случаи бар.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас